Uluslar arası kurumsal hayatta ciddiye alınan ve büyük şirketlerin milyonlarca dolar kaynak ayırdıkları kurum içi girişimcilik yavaş yavaş Türkiye’ de de hayata geçmeye başlıyor.

Bir bölge toplantısında mağaza çalışanlarından gelen  “Şirketimizin yararı için birçok fikrim var. Keşke bunları aktaracak bir ortamımız olsa” talebine hızlı bir şekilde cevap veren LC Waikiki yönetimi düzenlediği ve düzenleyeceği aylık yarışmalarla farklı departmanların yenilikçi fikirlerini yarıştırıyor.

İlki insan kaynakları departmanı ile başlayan iç girişim hareketine LC Waikiki’ nin 15 bin çalışanı birfikrimvar@lcwaikiki.com adresinden katılabilecek.

Proje birkaç aşamadan oluşuyor; ilk aşamada ilk üç ayda konu bazlı ilerlenerek, Çalışan İlişkileri Departmanı tarafından, birfikrimvar@lcwaikiki.com üzerinden gelen fikir ve öneriler sınıflandırıyor ve komite toplantıları yapılarak uygulamaya alınabilecek öneriler tespit ediliyor.

İkinci aşamada, gelen öneriler içinde detaylı bilgi istenilen adaylardan, projelerini anlatmaları için LC Waikiki Genel Merkezi’nde sunum yapmaları isteniyor. Daha sonraki süreçte ise, “Süreç İyileştirme Müdürlüğü” ile paylaşım yapılarak, önerilerin uygulamaya konulması ile ilgili aşamaya geçiliyor.

Yılsonunda yapılacak olan “Mağaza Liderleri Zirvesi”nde ise, Bir Fikrim Var ödüllerinin verilmesi planlanıyor.

Kurumsal girişimciliğe verdikleri önemden ötürü başta Yurtiçi Mağazacılık İnsan Kaynakları Direktörü Demet Turan olmak üzere tüm LC Waikiki ailesini kutluyor, çalışmalarının kendilerine büyük kazançlar sağlamasını diliyoruz.

Kaynak